Oyunlarda FPS Gösteren 3 Araç

Oyunlarda FPS Gösteren 3 Araç

Oyunlarda FPS Gösteren 3 Araç

3 FPS Programı

Oyun tutkunları MMOFPS türünde FPS’nin ne kadar önemli olduğunu bilirler. FPS gösteren 3 harika aracı sizler için sıraladık.

MMOFPS türü oyun tutkunları için FPS (Frame per Second) zevkli bir oyun deneyimi yaşamak için oldukça önemlidir. FPS tanım olarak saniye başına görüntülenen kare sayısı anlamını taşır. Bu da FPS değeri arttıkça oyunda ki grafik akışının artması anlamına geliyor. Oyunlarda FPS sayısının belli bir oranın altına kısa bir süreliğine bile düşüyor olması, oyunda ki bütün zevkinizi baltalayabilir. Aşağıda FPS oranını gösteren özel araçları sizler için sıraladık.

Fraps

Fraps FPS
Fraps FPS

Bandicam gibi uzun zamandır içerik üreticileri ve oyun tutkunları tarafından sıkça tercih edilen Fraps programı, bu alandaki en deneyimli programlardan biri diyebiliriz. Ekran kayıt özelliği ücretsiz sürümde sınırlı miktarda çalışsa da bu programın FPS gösterme ayarını ücretsiz ve kısıtlamasız olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

GeForce Experience

GeForce Experience FPS
GeForce Experience FPS

NVIDIA ekran kartı şirketinin kullanıcıları için hayata geçirdiği GeForce Experience sistemi, NVIDIA ekran kartlarını kullanan müşterileri için çok önemli bir program olarak karşımıza çıkıyor. GeForce Experience; sürücü güncelleme, oyun optimize etme, ekran kayıt özelliği ve FPS gösterme gibi birçok detayla birlikte geliyor. Bununla beraber programda yer alan ShadowPlay özelliğiyle birlikte anlık olarak kayıt yapıp paylaşmak da mümkün oluyor.

RadeonPro

RadeonPro FPS
RadeonPro FPS

Yine NVIDIA ekran kartı şirketinin GeForce Experience sisteminin AMD kanadının bir türü olan RadeonPro aracı, özellikleri bakımından GeForce Experience ile neredeyse aynı diyebiliriz. RadeonPro, FPS gösterme özelliğine ek olarak görüntülere kayıt sonrası efekt ekleme ayrıcalığı da sunuyor.

Diler seniz ”Google, Windows’taki Bir Açığı Duyurdu” Haberimizi de İnceleyebilirsiniz. HABERE GİT!


10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir