Playstation 5 Dört Haftada 3 Milyonun Üzerinde Sattı

Playstation 5 Dört Haftada 3 Milyonun Üzerinde Sattı

Playstation 5 Dört Haftada 3 Milyonun Üzerinde Sattı

Rekor Kırdı

Sony’nin yeni gözdesi Playstation 5 ilk 4 hafta da 3milyonun üzerinde sattı.

Ünlü teknoloji devi SONY tarafından geçtiğimiz haftalarda satışa sunulan Playstation 5, satış alanlarında adeta kuyruk oluşturmuştu. Büyük ilgi gören konsol 4 hafta içerisinde büyük bir satışa imza attı. Hatta bunun Playstation tarihinin en hızlı yükselişi olduğu söyleniyor.

Teknoloji gazetesi DigiTimes, sektör kaynaklarından edindiği bilgilerle yeni bir rapor oluşturdu. Oluşturulan bu rapora göre PlayStation 5, piyasaya sürülmesinden bugüne dek, 3,4 milyon adet sevkle rekor kırdı. Yani Sony şirketi, ilk bir aylık süreçte 3,4 milyon adet PlayStation 5 satışı gerçekleştirdi. Üstelik bu kaynaklara göre Sony markası, 2021 yılında çok daha etkileyici seviyede satış rakamlarına ulaşacak.

Playstation 5 haberi geldiğinde sosyal medyada gündeme oturmuştu. Herkes ayrıntılara ulaşmak ve sipariş vermek için birbirleriyle yarışıyorlardı. Yabancı kaynaklardan gelen bilgilere göre Sony 2021 senesinde 18 milyona yakın satış gerçekleştirecek. Tabi bunun için alt şirketlere büyük iş düşüyor. Covid-19 virüsü sebebiyle yaşanabilecek problemler, Sony’nin 2021 senesindeki planlarını mahvedebilir. O yüzden pandeminin etkisinin oldukça büyük olduğunu söyleyebiliriz.

Teknoloji gazetesi DigiTimes’ın hazırladığı rapora göre Sony şirketi, PlayStation 5 önceliğini Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerine verdi. Fakat bu durumun sonsuza dek böyle sürmeyeceğini aktaran kaynaklar, 2021 senesinde Asya ülkelerinde de stok problemi yaşanmayacağını söylüyor. Ancak bu durum, konsolun Asya pazarına çok az miktarda sunulduğu anlamını taşıyor. Famitsu isimli video oyun dergisinin ortaya çıkardığı istatistiklere göre Japonya’da yaşayan 242 bin oyuns ever, çoktan bir PlayStation 5 sahibi oldu bile.

Her ne olursa olsun Playstation 5 oyun konsolunun tüm ülkelerde stok sorunu yaşamadan satışa sunulacağı bildirildi. Oyun severlerin gözdesi olan Playstation 5, yeni rekorlara da imza atacak gibi görünüyor.

Dilerseniz ”Apple’ın Otomobil Videosu Sahte Çıktı!” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.


8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir