Powerbank Nedir? Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Powerbank Nedir? Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Powerbank Nedir? Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Akıllı telefonların özellikleri arttıkça pil tüketimi de aynı oranda ilerliyor. Şarj problemlerine karşı powerbank bizlere gerekli desteği veriyor.

Powerbank nedir? Powerbank taşınabilir şarj cihazıdır. Telefonda yer alan pil ile aynı sistem özelliklerine sahiptir. Batarya ve powerbankler’in gücü mAh değerinden ifade edilir. Piyasada üzerinde farklı güçlere sahip powerbankler yer alıyor.

Günümüzde her yerde powerbank ürünleri satılıyor. Powerbankler’ini çok düşük fiyatlara kolayca satın alabilirsiniz. Ancak powerbank satın alırken kaliteye dikkat etmeniz gerekir. Kötü ürünler cihazınızı bozabiliyor.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Satın alacağınız powerbak’ın kapasitesine önem vermeniz gerekiyor. Gün içerisinde kaç kere şarj ediyorsanız ona göre tedbir almalısınız. Bununla beraber a kaliteli, garantili ve kolay taşınabilen bir cihaz olması sizlere büyük avantajlar sunar. Düzenli kullanmak için günlük powerbank şarj etmeniz gerekiyor. Powerbank’i şarj ederken kullandığınız kabloların kalitesi de önemli konulardan bir tanesidir. Powerbank’in çıkış gücünün de 2 amper olmasına da dikkat etmelisiniz.

Powerbank’te Bulunması Gereken Özellikler

  • Kısa devre ortaya çıkarsa cihaz otomatik olarak kendini kapatmalıdır.
  • Şarj esnasında batarya dolduğu zaman şarj fonksiyonunu kapatması gerekir.
  • Cihaz aşırı ısındığında şarj bitmelidir.
  • Alev almayacak özellikle olmalıdır.

Şarj Etme

Powerbankler’de ilk şarj önemli konulardan bir tanesidir. İlk alındığı zaman şarj yüzde 5 seviyelerine kadar iner. Daha sonra powerbankler iki kez tam boşaltma ve tam şarj yapılmalıdır.

Powerbank Boş mu, Dolu mu Saklanmalı?

Powerbank’i şarjı tamamen bitmiş olarak saklamamanız gerekir. Powerbankler hücrelerden meydana gelir. Yanlış kullanım ya da hatalı saklama durumunda bu hücrelere zarar görecektir. Cihazınızı bir haftadan uzun süre kullanmayacaksınız bu konulara dikkat etmeniz gerekir. Günlük ve sık kullanımda ise cihazı şarj etmek için tam bitmesini beklememelisiniz.

Hangi Koşullarda Saklanmalı?

Powerbank cihazlarının güneş ışığına maruz kalmaması gerekir. Ortamın aşırı sıcak olması cihazların patlamasına neden olabilir. Aynı konuda cep telefonlarının pilleri için de geçerlidir. Ayrıca bu cihazlar nemli ortamlarda tutulmamalı ve sıvıyla temas etmemelidir. Powerbank cihazı satın aldıktan sonra bu konulara dikkat etmeniz gerekir.


6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir