PowerPoint’e Alternatif 3 Program

PowerPoint’e Alternatif 3 Program

PowerPoint’e Alternatif 3 Program

3 Alternatif Program

PowerPoint programı, iş hayatında ya da okulda sunum hazırlama denildiğinde ilk akla gelen sistem olsa da aynı işlevi gören benzer programlar da mevcut.

PowerPoint yazılımı, genellikle okul hayatında ve iş dünyasında etkileyici sunumlar hazırlamak için verimli bir yazılım olmasına rağmen pek cep dostu bir seçenek olduğu söylenemez. Durumböyle olunca PowerPoint programının dolgun fiyatı insanlar için uygun bir program olmaktan çıkıyor. Fakat PowerPoint uygulamasına benzer olarak kullanabileceğiniz bazı ücretsiz sunum hazırlama yazılımları bulunuyor. Şimdi gelin bu sistemlere yakından bakalım.

1-LibreOffice

LibreOffice
LibreOffice

LibreOffice yazılımı, Microsoft Office ile hemen hemen aynı fonksiyonlara sahip ücretsiz bir sunum hazırlama sistemidir. Microsoft Office ve LibreOffice sistemleri arasındaki en önemli fark, LibreOffice’in Microsoft OneDrive ile entegre olamamasıdır. Buna ek olarak LibreOffice yazılımının da kendine has önemli özellikleri vardır. Bu program ile Mac bilgisayarlarınızdaki varsayılan sunum yazılımı olan Keynote’tan dosyaları kolay bir şekilde içe aktarılabiliyor. Bunun yanında programda ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirebileceğiniz oldukça fazla şablon da bulunuyor. Mobilde ise Collabora Office isminde LibreOffice alt yapısına sahip bir uygulama yer alıyor.

2- Prezi

Prezi

Prezi yazılımı sunumların klasik yaklaşımını tersine çeviriyor. Birkaç sayfadan oluşan slaytlar hazırlamak yerine, bu sunum programı size büyük bir tuval sunuyor. Sunumunuza resim alanları ya da metin ekleyebilir, ana slaytınızın içine minyatür slaytlar bile koyabilirsiniz. Prezi sistemi her ne kadar karmaşık gibi görünse de bu sunum platformunu kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Ancak bu tür bir sunum sistemi kullanmak her durumda akıllıca olmayabilir. Özellikle iş hayatında hazırlayacağınız sunumlarda sayfalar arasındaki geçişler ve animasyonlar pek etkileyici olmayabilir.

3-Canva

Canva
Canva

Canva platformu, cihazlarınıza herhangi bir indirme işlemi yapmadan direkt tarayıcınız üzerinden sunumlar hazırlamanıza imkan tanıyor. Eğer hızlı ve kaliteli bir şekilde sunum oluşturmak istiyorsanız Canva platformu sizin için en mantıklı seçim olacaktır. Bu platform, slayt gösterinizi oluşturmanıza destek olacak bir kaç ücretsiz tasarım şablonu da sunuyor ve bu tasarımlardaki şablonları kendinize göre kolayca özelleştirebilirsiniz.

Dilerseniz ”Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler” Haberimizi de İnceleyebilirsiniz. HABERE GİT!


11 Beğen

Yapılan Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir