Sahte Skype Botları Virüs Saçıyor

Sahte Skype Botları Virüs Saçıyor

Sahte Skype Botları Virüs Saçıyor

Skype uygulamasında yapılan yenilikler sonrasında ortaya çıkan Skype botları bilgisayar ve mobil cihazlara virüs yayıyor.

Skype uygulamasının çok daha hızlı ve kolay kullanılması için ortaya çıkan sahte Skype botları insanlar için bir avantaj oluşturuyor gibi gözükmektedir. Ancak bu botların içerisinde özenle yerleştirilmiş olan virüsler çok büyük bir tehlike arz etmekte. Bu botlar kullanıldığı taktirde, kişinin özel verilerini erişim sağlama fırsatı da bulmaktadırlar.

Sahte Botlar Hangi Verilere Erişebilir?

Hayatımızın kötü bir şekilde etkilenmesini istemiyorsanız sahte botlar kullanmamak için oldukça dikkatli davranmamız gerekecek. İnternette gerçek bir kullanıcı olarak gözüken botlardan olmadığınız kanıtlamanız için size birkaç soru soran internet siteleri bulunmaktadır.

Kullanılan bir uygulama içerisinde sahte botlara izin verildiği taktirde, bu botların pek çok kişisel veriye erişiminin önü açılmış olacaktır. Sahte botlarda bulunan virüsler direkt olarak bilgisayar sisteminize erişim sağlayacak ve daha sonrasında pek çok zararlı eylem gerçekleştirecektir.

Sahte Skype Botları Kullanmamak İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Herhangi bir program indirmeden ya da kurmadan önce bu programın güvenilirliğinin en iyi şekilde araştırılması gerekiyor. Özellikle ücretsiz bir programın da üreticisine para kazandırması gerektiğini göz önünde bulundurarak bir araştırma yapılması oldukça faydalı olacaktır.

Kullanılan programlarda sahte botlar ve çeşitli virüsler devreye girdiklerinde önü alınmayacak sorunlar söz konusu olabilmekte. Skype gibi büyük uygulamalar da bile, virüs yayacak bazı botların kullanılma riski bulunmaktadır. Skype uygulamasındaki bot ekleme bölümünden eklenen bu virüs yayıcılar, sizlere çok zor anlar yaşatabilir. Skype botları ve zararları oldukça önemli bir konu olup, kullanılması zorunlu olmayan bu botların güvenilirliği hakkında gerçek incelemelerin yapılması gerek.

Faydalı Olan Botlar Nasıl Kullanılmalı?

Botlar her zaman virüs yaymak ve zarar vermek için kullanılmaz. Pek çok işi kolaylaştıran ve daha pratik hale getiren botlar da mevcuttur. Ancak faydalı botların bile bazı küçük zararlarının olabilme ihtimalinin de üzerinde durulması gerekmektedir. Botların en ciddi zararları arasında, RAM kullanımına zarar vermesi ve bilgisayarı daha çok yavaşlatarak gereksiz maliyetlere yol açması gösterilebilir.


7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir