Samsung Galaxy A72’nin Detayları Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy A72’nin Detayları Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy A72’nin Detayları Ortaya Çıktı

Şık Tasarım

Samsung Galaxy A72’nin tasarımı ve diğer özellikleri ortaya çıktı.

Güney Korel denildiğinde akla ilk gelen marka olan teknoloji devi Samsung, bu sıralar 2021 model yeni akıllı cihazlarıyla gündemde yer alıyor. Ünlü şirketin yakın bir zamanda tanıtması beklenen amiral gemisi yeni telefonu Galaxy S21 serisinin tasarımlarının ortaya çıkmasından sonra kısa bir süre içerisinde orta segmentte karşımıza çıkması beklenen Galaxy A52’nin tasarımı belli olmuştu. Bugün ise Galaxy A72’nin sızdırılan tasarımıyla değerli okuyucularımızın karşınızdayız.

2021 model Galaxy A72 akıllı telefona ait olduğu söylenen bu görüntüler, telefonun delikli bir ekran tasarımına sahip olacağını ve telefonun arka bölümünde de dörtlü kamera sisteminin bulunacağını gözler önüne sermekte. Yapılan iddialara göre Galaxy A72 akıllı telefonun kamera sisteminde minimum 64 MP‘lik bir ana kamera sistemi, 12 MP’lik ultra geniş açılı kamera sistemi ve 5 MP de makro kamera ile derinlik sensörü yer alacak.

Samsung Galaxy A72’nin Görüntüsü

Samsung Galaxy A72

Yabancı kaynaklardan aktarılan bilgilere göre Samsung markasının 2021 model orta segment akıllı telefonu Galaxy A72, 6,7 inç büyüklüğünde ve FHD+ çözünürlük sunan AMOLED ekranla beraber gelecek. Delikli tasarımda sunulan bu ekranın üzerindeki ön kamera sisteminin ise en az 32 MP çözünürlük sunacağı belirtiliyor. Ek olarak tüketiciler, ekran içine yerleştirilmiş olan parmak izi tarayıcı sensörünü bu yeni telefonla birlikte kullanabilecekler.

Telefonun genel görünümü ve ortaya çıkan bazı detaylar tam olarka böyle olsa da Galaxy A72 modelinin bilinmedik pek çok detayı var. Örneğin bu 2021 model akıllı telefonun batarya kapasitesinin ne olacağı, hangi işlemci ve RAM sistemlerine sahip olacağı şu an için pek bilinmiyor. Muhtemelen Galaxy S21 serisiyle tanışmamıza paralel olarak, Galaxy A72 modeli de çok uzak olmayan bir gelecekte tüketicilerin karşısına çıkacak.


8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir