Samsung’dan Akıllı Telefonlar İçin Dev Kamera Projesi

Samsung’dan Akıllı Telefonlar İçin Dev Kamera Projesi

Samsung’dan Akıllı Telefonlar İçin Dev Kamera Projesi

600 MP

Güney Kore’li teknoloji devi Samsung 600 MP’lik bir kamera üzerinde çalıştığını bildirdi.

Akıllı telefon devi Samsung’un 600 MP’lik özel bir kamera üstünde çalıştığını zaten herkes bilmekteydi. İşte bu önemli çalışmalardan elde edilen ilk meyveler bugün yapılan açıklamalar ile ortaya çıktı. Aktarılan paylaşım, akıllı telefon dünyasının yakından tanıdığı Ice Universe tarafından yayınlandı.

Güney Koreli telefon devi Samsung, bundan yaklaşık 8 ay önce telefonların geleceği hakkında önemli bir bilgi paylaşmıştı. Samsung’un sensör alanında görev yapmakta olan başkan yardımcısı John Yong-In Park, paylaştığı bir blog gönderisinde Samsung’un kameralardaki nihai amacının 600 mega piksele ulaşmak olduğunu söylemişti.

Ancak Samsung’un bu açıklamasının üzerinden geçen aylarda şirketten bu konuya dair herhangi bir gelişme duymamıştık. Bugün ise daha önce pek çok akıllı telefon hakkında dikkat çekici bilgileri önceden paylaşan Ice Universe’ten konu hakkında önemli paylaşım yapıldı. Ice Universe, Samsung şirketinin 600 MP kamera üzerinde gerçekten de uğraştığını açıkladı.

Ice Universe, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı bildiride”Samsung gerçekten de 600 MP kameraler üzerinde çalışma yapıyor!” ifadesine yer verdi. Telefon dünyasının önemli ismi, paylaştığı Tweet gönderisinde bir de görsele yer verdi. Ice Universe’ün paylaştığı bu görselde 600 MP’lik bir kameranın Samsung şirketinin teknolojiyi tamamen değiştirmediği sürece akıllı telefonlarda yer alabileceğini gösteriyordu.

Mevcut olan bu teknoloji korunduğu takdirde kamera, arka panelin %12’lik bir alanını kaplayacak. Ancak 600 MP’lik bu kameranın getirdiği büyük bir eksiklik de bulunacak. Akıllı telefon, 22 milimetrelik bir çıkıntıya neden olacak. Ancak yine görselde yer alan bir detaya göre ISOCELL, bu çıkıntıyı ortadan kaldırmak için çalışacak.


5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir