Samsung’dan Kötü Haber!

Samsung’dan Kötü Haber!

Samsung’dan Kötü Haber!

Onlarda Başladı

Samsung firması da kulaklık ve şarj cihazı koymayacak.

Brezilya’da ortaya çıkan bir habere göre Samsung şirketi, Apple’ın iPhone 12’de izlediğine benzer bir yol izleyerek Galaxy S21’in kutu içeriğinde şarj cihazı ve kulaklık bulundurmayacak. Üstelik bu konu hakkında belgelerde bulundu. Apple şirketi, iPhone 7 ile birlikte 3,5 mm kulaklık girişine veda etmişti. Samsung, önce kendi akıllı cihazlarında kulaklık girişi olduğunu hatırlatan ve iPhone 7 ile dalga geçen reklam filmleri yayınladı. Daha sonra ise kendi amiral gemisi akıllı cihazlarından da 3,5 mm kulaklık girişini kaldırdı.

Benzer bir durum olarka Apple, iPhone X ile birlikte çentikli tasarıma geçiş yaptıktan sonra Samsung, önce çentik tasarımı ile dalga geçti. Daha sonra ise kendi Infinity-U ve Infinity-V ismindeki damla çentik tasarımını duyurdu. Tahmin edebileceğiniz üzere Samsung’un reklam ve pazarlama ekibi, bu iki durumdan sonra yayınladıkları reklam filmlerini sessiz sedasız sosyal medya platformlarından kaldırdılar.

Bildiğiniz gibi Apple şirketi, iPhone 12 modeli ile birlikte telefonların kutusundan kulaklık ve şarj adaptörünü çıkarmıştı. Tüketicilerin fazlasıyla olumsuz tepkisini çeken bu gelişmeyi Samsung şirketi de görmezden gelmedi ve iPhone 12 lansmanının hemen sonrasında Apple ile alay eden bir paylaşımda daha bulundu. Bu sebeple geçmişteki tecrübelerimize dayanarak yakında Samsung akıllı cihazlarından da şarj adaptörü ve kulaklıkların çıkarılmasının büyük bir sürpriz olmayacağını söylemek mümkün.

İşin komik tarafını bir kenara bırakacak olursak; Samsung şirketinin Galaxy S21 ailesinin kutusundan şarj adaptörü ve kulaklıkları çıkaracağı uzun zamandır konuşuluyor olsa da bu konuda henüz resmi bir açıklama görememiştik. Fakat kısa süre önce ortaya çıkan ve Brezilya’nın düzenleyici kurumu ANATEL’e ait bir belge, Galaxy S21’in de iPhone 12’nin yolundan gideceğini ispatlar nitelikte.


7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir