Silinemeyen Dosyaları Programsız Silme

Silinemeyen Dosyaları Programsız Silme

Silinemeyen Dosyaları Programsız Silme

Bu hata hemen hemen herkesin mutlaka başına gelmiştir.

Öncelikle ön bir bilgi vermek gerekirse bazı dosyalar veya klasörler silme işlemi sırasında hata verir ve silinemez, bunun birden fazla nedeni vardır.
Bunlardan biri, dosyanın veya klasörün adının çok uzun olması veya Türkçe karakter kullanılmasından dolayı çok uzun isim barındırmasından kaynaklıdır.
İkincisi, herhangi bir programın bu dosya veya klasörü kullanıyor olmasıdır.

Çoğu zaman bu sinir bozucu olsa da aslında hiç bir program kurulumu yapmadan elimizin altında bulunan winrar yazılımı ile silinemeyen dosyamızı silmek mümkün.
Ayrıca hem basit hem de çok hızlı bir yöntem, programsız silme dedim fakat winrar kullanıyoruz onu da şu şekil de açıklayayım hepimizin yani dünya ortalamasının %95 inde winrar programı kesinlikle yüklüdür, bunun haricin de bize başka bir yazılım gerekli değildir. Gelelim konumuza;

1. Adım : İlk önce silmek istediğimiz dosya veya klasöre sağ tuş tıklıyoruz, seçeneklerin arasından “Arşive ekle..” yazan yere tıklıyoruz.

 

2. Adım : Karşımıza çıkan pencereden arşivleme seçenekleri bölümü altında yer alan “Arşivledikten sonra dosyaları sil” seçeneğinin tikini işaretleyip “Tamam” butonuna tıklıyoruz.

3. Adım : Klasörü veya dosyayı winrar siliyor onun yerine aynı isim de bir winrar dosyası oluşturuyor. Böylelikle o winrar dosyasını da sağ tuş yapıp direk olarak sil dediğiniz de dosya veya klasör tamamen bilgisayarınız dan silinmiş oluyor.

3 adımda programsız bir şekilde winrar kullanarak silinemeyen dosyaların silinmesi hakkında işlem yapmış olduk.

İyi günler, iyi çalışmalar herkese..


16 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. çok işime yaradı teşekkür ederim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir