Helallik Alan Uygulama ”HelalApp”

Helallik Alan Uygulama ”HelalApp”

Helallik Alan Uygulama ”HelalApp”

Helallik İstiyor

Birçoğumuz Google Play’de ya da Appstore’da zaman zaman ilginç uygulamalara tanıklık ediyoruz. Bugün karşımıza çıkan uygulama ise bambaşka cinsten diyebiliriz. Helallik isteyen bir uygulama düşünün. Adı da: Helalapp. Bu uygulama helallik almak istediğiniz kişilerden sizin yerinize hakkını helal etmesini istiyor.

Artık akıllı cihazlarımızdan oyun oynadığımız, randevu aldığımız, sipariş verdiğimiz ve dizi izlediğimiz gibi helallik de isteyebileceğiz. Helalapp hem Android hem de iOS’te yer alıyor. Bu uygulama ile konum, yer ve saat fark etmeksizin helallik isteğinde bulunabileceksiniz.

Peki, mobil cihazınız üzerinden helallik almanızı sağlayan bu Helalapp nasıl çalışıyor? İlk olarak bu  uygulamayı App Store ve Play Store mağazalarından cihazınıza indirmeniz ve profilinizi oluşturmanız gerekiyor. Helallik isteme işlemlerinde ki kritik nokta buradan sonra meydana geliyor çünkü o kişinin rehberinizde kayıtlı olması şart.

Uygulamayı telefonunuza ya da tabletinize indirdikten ve profilinizi oluşturduktan sonra rehberinizden hakkını helal etmesini istediklerinizi ya da kişileri seçiyorsunuz. Helalapp’de bu kişilere sizin adınıza bir mesaj gönderiyor. Peki, helallik istenen kişinin, hakkını helal edip etmediğini nasıl anlayacağız?

Telefonuna sms gönderilen kişi, mobil uygulama aracılığı ile hakkını helal edip etmediğini belirtebiliyor. Bunun yanında uygulamanın ana sayfasında herkese açık bir şekilde yer alan helallik isteklerini de görebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra uygulamanın web sitesinde “hacca giderken e-mail ile helallik istemek doğru mudur?”, “dedikodusunu yaptığım insanlardan helallik almam gerekir mi?” gibi sorulara da cevap bulabiliyorsunuz.

Yazımıza son vermeden önce Helalapp’i kullanmak için rehberinize erişme izni vermeniz gerektiğini de belirtmek istiyoruz. Uygulamanın App Store sayfasında ise uygulama geliştiricilerinin herhangi bir veri toplamadığına dair açıklamalar da bulunuyor.

Dilerseniz ”Martı Girişimi Elektrikli Araç Hizmetine Başlıyor” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz


3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir