Sono Motors, Güneş Enerjili Elektrikli Otomobilini Duyurdu

Sono Motors, Güneş Enerjili Elektrikli Otomobilini Duyurdu

Sono Motors, Güneş Enerjili Elektrikli Otomobilini Duyurdu

Yeni Nesil Otomobil

Teknoloji devlerinin ürün tanıtımlarına ev sahipliği yapan CES 2021 fuarı elektrikli otomobil üreticilerini de ağırladı. Bu otomobil üreticileri arasında Sono Motors’da bulunuyor. Sono Motors, polimer tabanlı teknolojiler ile tamamen temiz enerjiyi mümkün hale getiriyor.

Görünüşe göre elektrikli otomobiller artık hayatımızda yaygın bir şekilde rol alacak. Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla gibi şirketler ve BMW, Porsche gibi köklü firmalar bu alanda çalışmalara çoktan başlamış durumda. Bunun yanında diğer otomobil ve teknoloji şirketleri de bu pazara girmeye başladı.

Sono Motors adında ki şirket de güneş enerjili taşıma sistemleri için projelerine devam ediyor. CES 2021 fuarında da yeni otomobillerini tanıtıyor. Şirketin etkinlikte tanıttığı prototipler de oldukça dikkat çekti diyebiliriz. Sono Motors firması, Finlandiyalı güneş paneli üreticisi olan Valoe şirketi ile beraber yeni polimer tabanlı teknolojilerini de duyurdu. Bu teknolojiler ile birlikte Solar’ın bir sonraki elektrikli otomobil modeli olan Sion da elektrikli otomobil tutkunlarına tanıtıldı.

Sono yetkililerinin açıklamasına göre şirket, daha ulaşılabilir ve ekonomik fiyatlı güneş enerjisi çözümleri üretmeyi düşünüyor. Bunun için de standart boya/kaplama işlemlerini güneş panelleri ile yapmaya çalışıyorlar. Şirketin kurucularından olan CEO Jona Christians, Sono şirketinin Solar teknolojisinin cam tabanlı güneş paneli hücrelerinin geliştirilmeye devam edeceğini ve bir sonraki amaçlarına ulaşmaları için de yardımcı olacağını dile getirdi.

Yeni Sion modeli ise oldukça ilginç bir yapıda bulunuyor. Bu aracın dış kaplamasında, cam tabanlı güneş panelleri kullanıldı. Ek olarak bu prototipte gelişmiş Sono App bilgi haber ekranı da bulunuyor. Otomobil içi bilgi uygulaması ve ekranı da geri kalan kontrol sistemleri ile iletişime giriyor. Otomobil böylece ışığı doğal olarak takip edebiliyor ve anahtarsız giriş sağlıyor.

Dilerseniz ”Opera VPN Çalışmama Sorunu Nasıl Çözülür?” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz


7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir