Sosyal Medya Devinden İtiraf: ”En Büyük Rakiplerimizden Biri Apple”

Sosyal Medya Devinden İtiraf: ”En Büyük Rakiplerimizden Biri Apple”

Sosyal Medya Devinden İtiraf: ”En Büyük Rakiplerimizden Biri Apple”

Facebook, dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olarak gösteriliyor. Bunun yanında geçtiğimiz günlerde teknoloji devi Apple’da Amazon’u geçerek dünyanın en değerli markası seçildi. Durum böyle olunca Facebook’un en güçlü rakibi de Apple markası oldu. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg konu hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Facebook CEO’su ve kurucusu Mark Zuckerberg, şirketin 4. çeyrek mali durum toplantısı esnasında Apple markası hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bir kez daha Apple şirketinin  iOS 14’te gerçekleştireceği gizlilik değişiklikleri hakkında açıklama yapan Zuckerberg, Apple’ın gittikçe Facebook’un en büyük rakiplerinden biri haline geldiğini dile getirdi.

Daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz gibi Apple markası artık iPhone ve iPad kullanıcılarına uygulamaların hangi bilgileri istediğini daha açık bir şekilde gösterecekti. Facebook bu duruma büyük tepki gösterdi ve karşı çıktı. Çünkü bu işlemlerden sonra kullanıcıların büyük bir bölümü bilgilerini paylaşmayabilir. Bu nedenle reklam sektörü de büyük bir zarar görebilir. Ancak Apple’ın bu politikası tamamen kullanıcı güvenliği ve deneyimi için odaklanmış.

Facebook şirketi kazancının büyük bir bölümünü çevrimiçi reklamlardan kazanıyor. Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg konuşma esnasında Apple markasının bahsi geçen değişiklerle birlikte milyonlarca ticari işletmenin müşterilerine ulaşmasını oldukça zorlaştıracağını dile getirdi. Mark Zuckerberg, Apple markasının izlediği bu politikanın nedeni olarak da şirketin uygulamalardan ve hizmetlerden komisyon ama işlemlerini giderek arttırmasını olarak gösterdi.

Zuckerberg yaptığı açıklama da “Apple şirketi, uygulamalarımızın ve diğer uygulamaların çalışma prensibine müdahale etmek için baskın platform politikasını izliyor ve bunu (kullanıcılara) kendi uygulamalarını tercih etmeleri için düzenli bir şekilde yapıyor.” diyen Zuckerberg, Apple şirketinin gerçekleştirdiği bu değişiklik ile insanlara destek oluyor gibi gözükmesine rağmen aslında rakiplerini etkilemeyi amaçladığını ifade ediyor.

Dilerseniz ”Bill Gates, Covid-19’un Kendisi Tarafından Üretildiği İddialarına Cevap Verdi” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz


6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir