Telegram ve Signal İndirme Rekoru Kırdı

Telegram ve Signal İndirme Rekoru Kırdı

Telegram ve Signal İndirme Rekoru Kırdı

En Güçlü Alternatifler

Geçtiğimiz günlerde Whatsapp’ın kullanıcı verilerini paylaşacağına dair haberimizi aktarmıştık. Bu haberden sonra yüzbinlerce kullanıcı whatsapp’ı akıllı telefonlarından kaldırmış ve yeni uygulama arayışlarına girmişti.

Mesajlaşma uygulaması olarak kullanabileceğiniz bir çok uygulama bulunuyor. Bunlardan en çok dikkat çeken ise Telegram ve Signal olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu uygulamalar son 3 günde adeta indirme rekoru kırdı. Yüzbinlerce kez indirilen uygulamalar kendi rekorlarını kırdı diyebiliriz. Aslında bakacak olursak Telegram ve Signal uygulamalarının Whatsapp’tan neredeyse hiç farkı yok.

Oldukça kullanışlı olan bu iki uygulama kullanıcılar tarafından büyük beğeni topladı. Telegram zaten uzun bir zamandır gerek ülkemizde gerekse Avrupa’da kendine yer edinmeyi başarmış bir sistem olarak biliniyor.

Diğer bir yandan Signal uygulaması ise özellikle Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı “Signal kullanın” paylaşımının ardından bir hayli popülerleşti. Öyle ki her iki uygulama da ülkemizde en popüler mesajlaşma uygulamaları listesinde WhatsApp’ı geride bıraktı diyebiliriz.

WhatsApp’ın yeni gizlilik politikaları için kullanıcıların 8 Şubat 2021 tarihine kadar belirtilen  koşullara onay vermeleri gerekiyor. Yeni gizlilik sözleşmesini onaylamayan kullanıcıların ise bu tarihten itibaren WhatsApp uygulamasını kullanamayacağı bildiriliyor.

Whatsapp şirketi, bu kararına ilişkin kullanıcılardan gelen yoğun şikayetler sonrası yaptığı açıklamada “Avrupa Bölgesi”nde yer alan kullanıcıların bu güncellemeden etkilenmeyeceğini ve bu bölgedeki kişilerin verilerinin Facebook şirketiyle paylaşılmayacağını belirtmişti.

Son birkaç gündür Türkiye’de ki birçok kullanıcı Whatsapp uygulamasını kaldırmaya başladı. Hızla artan bu kaldırma işleminden sonra Telegram ve Signal kullanıcılarının sayısı bir hayli arttı. Öyle görünüyor ki Signal ya da Telegram uygulamalarına alışmak hiç de zor olmayacak. Whatsapp şirketinin yoğun kayma sonrası nasıl bir yol izleyeceği ise bilinmiyor.

Dilerseniz ”Elektrikli Araba Kervanına General Motors’da Katılıyor!” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz


6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir