Türktelekom’dan Yerli eSIM

Türktelekom’dan Yerli eSIM

Türktelekom’dan Yerli eSIM

Tamamen Yerli

Türktelekom’un yeni teknolojisi olan yerli eSIM duyuruldu.

Özellikle 2019-2020 yılları tamamen yerli ve milli imkanlarla oluşturulan teknoloji haberleri ile geçti. Bu gurur verici tabloya bir yenisi daha eklendi. Türktelekom tarafından yerli ve milli imkanlarla oluşturulan eSIM sistemi duyuruldu.

Doğrudan bir aygıta gömülü bir şekilde programlanabilen dijital eSIM, dünyada oldukça fazla yaygınlaşmaya başladı ve Türk Telekom da geçtiğimiz günlerde bu teknolojiyi Türkiye’de yerli bir şekilde faaliyete sokacaklarını dile getirmişti. Türk Telekom’un CEO’su, yaptığı açıklama da tamamen yerli bir şekilde üretmiş oldukları eSIM sistemini, Türkiye’deki tüketicilerin beğenisine sunmaya başladıklarını duyurdu.

eSIM sistemi hem bireysel hem de kurumsal müşterilere sunulacak. Bunun için tamamen hazır olduklarını dile getiren şirket bu hizmeti müşteriye tamamen ücretsiz bir şekilde verecek. Türktelekom’un hedefi oluşturduğu eSIM teknolojisini birçok sektörde yaygın birşekilde uygulamak.

Şuan yerli olarak eSIM teknolojisi sunan 3 ülke bulunuyor. Türkiye yerli eSIM üreten 4. ülke olarak büyük bir başarı gösterdi. Bu sistemin dijital olması nedeni ile çalınma ve kaybolma gibi sorunlar tamamen ortadan kalkmış olacak.

Türk Telekom, kullanıcıların hiçbir ek ücret ödemeden ve numaralarını değiştirmelerine gerek kalmadan e-SIM sistemine rahatlıkla geçebileceklerini dile getirdi. Yeni aboneler ise eski usule gerek kalmadan direkt olarak eSIM sistemini edebilecek.

Türktelekom CEO’su Ümit Onal, eSIM ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu; “Yüzde yüz yerli imkanlar ile eSIM üreten dört ülkeden bir tanesi olduk. Biz de Türk Telekom şirketi olarak kendi altyapımızı bu yeni teknolojiye hazır bir hale getirdik ve ülkemizde kurulan sunucular ile entegrasyon süreçlerimizi sorunsuz bir şekilde tamamladık. Çevre dostu ve güvenli teknoloji olarak görülen eSIM teknolojisi ile bireysel ve kurumsal müşteri deneyimini arttırmaya devam edeceğiz.” dedi.

Dilerseniz ”Uber Geri Dönüyor?” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.


2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir