VivaVideo Uygulaması Hakkında 27 Milyon Dolarlık İddia!

VivaVideo Uygulaması Hakkında 27 Milyon Dolarlık İddia!

VivaVideo Uygulaması Hakkında 27 Milyon Dolarlık İddia!

50 Milyondan Fazla İndirildi

VivaVideo uygulaması hakkında yapılan para çaldı iddiası gündemi sarstı.

Günümüzde artık mobil uygulamalar yaşamımızın önemli bir parçası haline geldi. Telefonlarımız, tabletlerimiz de ve diğer zihazlarımızda hemen hemen her gün birçok uygulama ile keyifli vakit geçirmekteyiz. Peki milyonlarca download sayısına ulaşan bir uygulama haberiniz olmadan premium üyelik alınıp ödeme gerçekleştirilse ve hatta birde premium özellikleri hesabınıza yansımasa ne hissedersiniz? Korkutucu değil mi?

İşte VivaVideo uygulaması hakkında ki hırsızlık iddiası tam da bu şekilde gerçekleşti. İddaya göre Vivavideo milyonlarca kullanıcının haberi olmadan premium üyelik alarak milyonlarca dolar para çaldı. Yapılan incelemelere göre VivaVideo tarafından tam 15 milyon ödeme talebi yapıldı. 12 milyondan fazla kullanıcı tarafından puanlanan uygulamanın sorumluları tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

VivaVideo uygulamasının güncellenen yeni sürümünün gelmesi ile sıkıntılar başladı. Para çalınan ülkelerdeki kullanıcıların yorumlarına göz atacak olursak VivaVideo uygulaması, yalnızca video düzenleme uygulaması olarak görülse de GPS konumu, çalışan diğer uygulamalar hakkında bilgi toplama ve diğer uygulamaların kapatılması gibi önemli izinler istiyor. Buna ek olarak uygulamada reklamlar üzerinden haksız para kazancının sağlanmasının önünü açan Batmobi SDK’si de bulunuyordu.

VivaVideo kullanıcılarından premium üyelik tutarını alarak özellikleri hesaplara yansıtmadı. Uygulamanın, bu yöntemle 19 ülkede üyelerden toplam 26 milyon dolara yakın habersiz para aldığı söyleniyor. Secure-D, bu gibi sakıncalı durumlardan korunmak için uygulama ve geliştiricisine dair web de bilgi edinmek ve istenen izinleri kontrol altında tutmak gibi önlemlerin alınması gerektiğini bildirdi.

Dilerseniz ”Türk Telekom Playstore’da %95 İndirim Fırsatı” Haberimizi de İnceleyebilirsiniz. HABERE GİT!


11 Beğen

Yapılan Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir