Whatsapp Çoklu Cihaz Desteği İçin ‘Çıkış Yap’ Butonu Getirdi

Whatsapp Çoklu Cihaz Desteği İçin ‘Çıkış Yap’ Butonu Getirdi

Whatsapp Çoklu Cihaz Desteği İçin ‘Çıkış Yap’ Butonu Getirdi

WhatsApp uygulaması “2.21.30.16” kodlu iOS beta sürümünü yayınladı. Bu güncellemenin kapsam olarak çoklu cihaz desteği sunacağı biliniyordu ve beklenen oldu. Artık uygulamaya eklenen ”Çıkış Butonu” ile akıllı cihazlardan çıkış yapılması sağlanıyor. Zuckerberg’in sahibi olduğu Whatsapp’ın geliştiricileri uzun zamandır bu güncelleme için çalışmalar yapıyordu. Uygulama aslında zaten bir çoklu cihaz desteği sunuyordu. Tüm kullanıcılar Whatsapp’ı rahatlıkla web de kullanabiliyordu. Fakat bu güncellemenin bir farkı var. Yeni özellik ile artık ana cihazın internet bağlantısı olması gerekmiyor. Yayınlanan bu özellik WhatsApp’ın son iOS beta sürümünde daha ayrıntılı bir şekilde çıkmış oldu.

Whatsapp geliştiricilerinin yayınladığı bu yeni özellik ile beraber WhatsApp’ın iOS beta sürümü, “2.21.30.16”ya yükseltildi. Bu işlemle birlikte Whatsapp kullanıcıları artık çıkış butonunu kullanabilecek. Bu özellik ile daha önce çoklu cihaz desteği ile giriş yapılan bir cihazdaki oturumlar kapatılabilecek. WABetaInfo ekibi, uygulamaya eklenen butonun nasıl kullanılacağına dair detaylı bilgileri de paylaştı.

WhatsApp uygulamasına çoklu cihaz desteği için eklenecek Çıkış butonu, uygulamanın Hesap Ayarları menüsü içerisinde bulunuyor. Her hangi bir kullanıcı, ana cihazından bağımsız bir şekilde kullanacağı WhatsApp hesabını kullanmak istemediği zaman, bu butondan yararlanarak ilgili cihazdan çıkış yapabilecek. Bu sayede kullanıcılar, hesabının başka birinin eline geçmesinin önüne geçebilecekler.

Geliştirici ekip bu özellik için uzun süredir kapsamlı çalışmalar yapıyordu Fakat bu çalışmaların tam olarak ne zaman biteceği hakkında net bir açıklama gelmedi. Whatsapp geliştirici ekibi, yayınladığı son iOS beta sürüm ile birlikte biraz daha yol katettiğini net bir şekilde gösteriyor fakat özelliğin final sürümlere ulaşması, biraz daha zaman alacak gibi görünmekte. Son yaşanan gizlilik olaylarından sonra Whatsapp güzel bir çıkış yaptı. Özellikle güvenlik açısından büyük bir fayda sağlayan bu güncelleme birçok kullanıcıdan takdir aldı diyebiliriz.

Dilerseniz ”Taze Sosyal Medya Platformu Clubhouse Çin’de Yasaklandı!” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.


3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir