Whatsapp Hesaplarının Silinme Tarihi 15 Mayıs’a Ertelendi

Whatsapp Hesaplarının Silinme Tarihi 15 Mayıs’a Ertelendi

Whatsapp Hesaplarının Silinme Tarihi 15 Mayıs’a Ertelendi

8 Şubatta Silinecekti

Facebook’un kullanıcı verileri için uyguladığı politika dünya çapında her bölgeden büyük tepki almıştı. Facebook bu konuda ilk adımları ünlü mesajlaşma uygulaması Whatsapp’da attı. Artık kullanıcıların bu uygulamalıyı kullanabilmesi için bildirimleri kabul etmesi gerekiyor.

Bildirimleri kabul etmeyenlerin hesapları ise 8 şubat da silinecekti. Whatsapp uygulaması söz konusu karara dair dünya çapında artan kullanıcı verileri endişelerini gidermek adına Whatsapp hesaplarının silinme tarihini 15 Mayıs 2020 tarihine erteledi. Facebook şirketi kullanıcı verilerine dair yaptığı açıklama da mesajların okunmadığı ve üçüncü taraflarla asla paylaşılmadığı dile getirilmişti.

Şirket belirlenen yeni tarihe kadar gizlilik bildirimi sebebi ile oluşan bilgi kirliliğini gidermeye çalışacak. Sosyal medyada ya da ana akım medyada WhatsApp uygulamasının geri adım attığına dair başlıklar ve haberler bulunuyor. Fakat bu haberler gerçeği yansıtmıyor. WhatsApp uygulaması resmi açıklamasında yapılan ertelemenin nedeni olarak daha objektif iletişim çalışması yürütülmesi gerektiğini ifade ediyor.

WhatsApp’ın “Son Güncellememiz Hakkında Daha Fazla Zaman Veriyoruz” başlıklı resmi açıklaması ise şu şekilde:
Pek çok insandan son güncellememiz hakkında ne kadar kafa karışıklığı meydana geldiğini duyduk. Endişe yaratan çok fazla yanlış bilgiler var. Herkesin ilkelerimizi ve gerçek durumları anlamasına yardımcı olmak istiyoruz.

WhatsApp uygulaması basit bir fikir üzerine inşa edilmiştir: Arkadaşlarınız ve aileniz ile paylaştığınız herşey aranızda kalır. Bu da kişisel mesajlaşmalarınızın her zaman uçtan uca şifreleme ile korunduğu anlamına gelir. Böylece ne WhatsApp uygulaması ne de Facebook bu özel mesajları asla göremez. Bu sebeple herkesin mesajlaştığı veya aradığı kişilere ilişkin kesinlikle kayıt tutmuyoruz. Bunun yanında paylaşılan konumlarınızı da göremeyiz ve kişilerinizi de Facebook platformu ile paylaşmayız.

Dilerseniz ”Sono Motors, Güneş Enerjili Elektrikli Otomobilini Duyurdu” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz


5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir