Whatsapp Sohbet Geçmişi Telegram’a Nasıl Aktarılır

Whatsapp Sohbet Geçmişi Telegram’a Nasıl Aktarılır

Whatsapp Sohbet Geçmişi Telegram’a Nasıl Aktarılır

Telegram uygulaması, en güçlü rakibi olan Whatsapp’ı sollamak konusunda oldukça kararlı. Uygulamadan gelen son haberle kullanıcılar harika bir güncelleme bilgisi aldı. Bu güncelleme ile Whatsapp sohbet geçmişinin Telegram’a aktarılması mümkün hale geldi. Bu işlemler şu an için sadece iOS uygulamasında aktif. Ancak çok yakın zamanda Android’e de gelmesi bekleniyor.

Whatsapp uygulamasının son gizlilik sözleşmesi güncellemesiyle beraber elde ettiği bilgileri Facebook ile paylaşmayan kullanıcıların uygulamayı kullanmasını önleyeceğini bildirmesi, Whatsapp uygulamasından diğer mesajlaşma uygulamalarına doğru büyük bir göç yaşanmasına neden oldu. Hal böyle olunca insanlar yeni bir alternatif arayışına girdi. Bu alternatifler arasından ise en çok ilgi gören Telegram oldu.

Telegram uygulaması, kısa bir süre önce yayınladığı 7.4.1 güncellemesi ile birlikte WhatsApp’tan Telegram’a geçişi son derece pratik bir hale getiren özellik yayınladı. Artık kullanıcılar, WhatsApp uygulamasında ki herhangi bir sohbete ait geçmiş mesajları sadece birkaç adım ile Telegram sohbete aktarabilecekler. Fakat çok fazla kişi ile sohbeti olan kişilerin bu işleme epey bir zaman ayırması gerekecek.

WhatsApp sohbet geçmişi Telegram uygulamasına nasıl taşınır?

Adım 1: Öncelikle WhatsApp uygulamasını açın.
Adım 2: Telegram’a taşımak istediğiniz sohbetleri açın.
Adım 3: “Seçenekler” menüsünden “Sohbeti dışarı aktar” kısmına dokunun.
Adım 4: “Medyasız” veya “Medyayı dahil et”seçeneğine basın.
Adım 5: Paylaşım menüsünden Telegram uygulamasını seçin.
Adım 6: Sohbet geçmişini aktarmak istediğiniz Telegram sohbetini bulun.
Adım 7: Mesajların Telegram uygulamasına aktarıldığını gösteren bir istem göreceksiniz. Ardından “İçe Aktar”ı seçin.

Whatsapp uygulamasında ki sohbet aktarma işlemleri, kullanıcıların telegrama geçişini daha hızlı yapmasını sağlayacaktır. Birçok kullanıcı Whatsapp’ı bıraktıktan sonra alternatif olarak Telegram’a yönelmişti. İnsanların eski sohbetlerini aktarması, daha az kayıp ile Telegram’a geçilmesi için büyük bir adım diyebiliriz. Bunun yanında aktarma hizmetinin sadece iOS uygulamasında kullanıma sunulduğunu da bilmeniz gerekiyor.

Dilerseniz ”Xiaomi’nin Yeni Amiral Gemisi Mi 10T Lite Modelinden Çok Konuşulacak Fiyat!” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz


3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir