Windows 10 Artık Android Uygulamaların Tümünü Çalıştıracak

Windows 10 Artık Android Uygulamaların Tümünü Çalıştıracak

Windows 10 Artık Android Uygulamaların Tümünü Çalıştıracak

Yeni Özellik Çok Yakında!

Yabancı basından aktarılan bilgilere göre Microsoft şirketinin Windows 10 için geliştirdiği yeni bir özellik bulunuyor.

2021 yılının başlarında kullanıcıların beğenisine sunulacağı bildirilen bu özellik, Android işletim sistemi için geliştirilen tüm uygulamaların direkt Windows 10′ sisteminde sorunsuz çalışmasını sağlayacak. Bu şekilde 3. taraf uygulamaların kullanılma devri artık bitmiş olacak. Microsoft şirketi ile ilgili bildiği bazı detayları aktaran ve dünya çapında haber olan gazeteci Zac Bowden, Windows 10 kullananların yüzlerini güldürecek yeni bir ayrıntı verdi. Bowden’ın aktardığı bilgilere göre Android uygulamaları masa üstü bilgisayarlarda çalıştırmaya yarayan ekstra uygulamaların kullanımı, 2021 senesinde resmen tarih oluyor.

Çünkü bazı iddialara göre Microsoft şirketi, tüm Android uygulamaların kolayca Windows 10 sisteminde çalışmasını sağlayacak yeni bir özellik tasarladı. Zac Bowden, konuyla alakalı verdiği detaylarda bu özelliğin nasıl işleyeceğine ne yazık ki değinmedi. Fakat bu yeni özelliğin geliştirilme aşamasının sonunda olduğunu söyleyen Bowden, özelliğin 2021 yılının başlarında Windows 10 kullanıcılarına sunulacağını belirtti. Windows 10’un bu harika özelliği ile ilgili detaylı bilgi almaya çalıştığını söyleyen gazeteci, yeni ayrıntıları sürekli olarak paylaşacağını da vurguladı.

Üçüncü Taraf Uygulamalara İhtiyaç Olmayacak

Eğer Samsung’a ait bir akıllı telefonunuz bulunuyorsa, Windows 10 işletim sistemi ile tüm Android uygulamalarınızı zaten kolaylıkla çalıştırabiliyorsunuz. İki dev marka arasında ki ortaklık, daha özgür bir uygulama deneyimi sunulmasına imkan tanıyor. Bu yeni özellik de tüm Android ekosistemine yayılacak demek mümkün. Yani akıllı cihazınız Huawei’de olsa Xiaomi’de olsa 2021 senesinde tüm kullanıcılar, Android uygulamalarını pratik bir şekilde Windows 10 sisteminde çalıştırabilecekler. Bu harika özellikten sonra akıllı telefonların devri bitip yerini tekrar masa üstü bilgisayarlara bırakacağı düşünülmekte.


9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir