Xiaomi CEO’su, Takipçilerine 1.500 Dolarlık Bir Telefon Alıp Almayacaklarını Sordu.

Xiaomi CEO’su, Takipçilerine 1.500 Dolarlık Bir Telefon Alıp Almayacaklarını Sordu.

Xiaomi CEO’su, Takipçilerine 1.500 Dolarlık Bir Telefon Alıp Almayacaklarını Sordu.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, akıllı telefonlar, akıllı saatler ve bileklikler ile bilinen bir marka olarak karşımıza çıkıyor. Şirketin bu kadar fazla ilgi görmesinin en büyük nedeni ile ekonomik olarak uygun fiyatlı ve yüksek donanımlı cihazlar sunmasıdır. Xiaomi tüm bu özellikler ile tüketicilerin beğenisini kazanmayı başardı. Şirket rakiplerinin çok daha altında fiyatlar ile ürünler sunarak, akıllı telefonlara çok para vermek istemeyen kişilerin bile yüksek performans almasını sağlıyordu.

Tüm bu durumlar geçen sene tanıtılan Xiaomi Mi 10 Ultra ile değişti. Şirket daha önce hiç bir akıllı telefonun 700 doların üstünde olmaması gerektiğini belirtiyordu. Xiaomi, Mi 10 Ultra ile 1000 dolar bandına yaklaşan bir ücret ile kullanıcıların karşısına çıktı. Bu da birçok tüketicinin Xiaomi hakkında artık bütçe dostu olmadığı düşüncesine kapılabileceğinin bir göstergesiydi.

Şirket CEO’su Lei Jun, geçtiğimiz günlerde Çin’in ünlü sosyal medya platformu olan Weibo üzerinden paylaşmış olduğu bir gönderide takipçilerine seslendi. Lei Jun, Xiaomi markasının 1.500 dolarlık üst seviye bir akıllı telefon tanıtması durumunda satın alıp almayacaklarını ve satın almaları durumunda ise böyle bir akıllı telefonda neler görmek isteyeceklerini sordu.

Xiaomi CEO’su Lei Jun, tabi ki takipçilerine neden böyle bir soru sorduğunu söylemedi. Tahminler, Xiaomi’nin ilk katlanabilir akıllı telefonu öncesi CEO’nun bir pazar yoklaması yaptığı yönünde oldu. Bu düşünceler ne kadar doğrudur bilinmez fakat en azından Lei Jun’un Weibo’da paylaşmış olduğu bir görselde akıllı telefon silueti de bulunması , içi boş bir soru olmadığını açıkça gösteriyor.

Xiaomi markası, 7 Şubat tarihinde Çin Yeni Yılı için planladığı bir etkinlikte Mi hayranları ile toplanacak. Şirket CEO’su Lei Jun’un bu etkinlik esnasında“1.500 dolarlık Xiaomi telefon” hakkında daha detaylı bilgi vermesini bekliyoruz. Kullanıcılar, Xiaomi 1.500 dolarlık bir akıllı telefon duyursa satın alır mısınız? Sorusuna ise kısmen evet dedi.


4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir