Xiaomi’nin Yeni Serilerinde Şarj Cihazı Olmayacak!

Xiaomi’nin Yeni Serilerinde Şarj Cihazı Olmayacak!

Xiaomi’nin Yeni Serilerinde Şarj Cihazı Olmayacak!

Dalga Geçiyorlardı

Apple ile dalga geçen Samsung’dan sonra şimdi de Xiaomi’nin yeni serilerinde şarj cihazı olmayacağı belirtildi.

Apple uzun bir süre önce yeni model akıllı telefonlarından şarj aletlerini çıkarmıştı. Bu durum ile özellikle Samsung markası çok dalga geçmişti. Yaptığı reklamlar ve paylaşımlar ile Apple’ı alay konusu yapan Samsung‘da kendi cihazlarında şarj aletlerini kaldırdı.

Bunun yanında Apple şirketi ile dalga geçen markalar arasında Xiaomi’de bulunuyor. Fakat son gelen haberlere göre Xiaomi’de yeni model telefonlarından şarj aletlerini çıkaracak. Artık günümüzde birçok teknoloji devi tarafından şarj aleti çıkarmak sıkça yapılan uygulamalardan biri oldu.

Xiaomi, bugün Çin’in sosyal medya platformu olan Weibo üzerinde paylaşımda bulundu. Yetkilier yaptığı açıklama Mi 11 serisinin şarj aletiyle satılmayacağını dile getirdi. Şirket, kutudan şarj aletini çıkmamasının sebebi olarak Apple’a benzer bir ifade kullandı. Buna göre Mi 11 modelinin kutusundaki şarj aleti teknoloji ve çevreyi korumaya yönelik çağrıya katılmak içi kaldırıldı.

İşin en ilginç kısmı Xiaomi, iPhone 12 modeli tanıtıldığı zaman Apple’ın kutudan şarj aletini bulundurmamasına tepki gösteren Samsung markasına katılmıştı. Şirket, Twitter platformundan yaptığı paylaşımda Mi 10T Pro modelinin kutusunda şarj aletinin hâlâ var olduğunu belirtmiş ve ‘endişelenmeyin’ ifadesini kullanmıştı. Bu paylaşımın sonrasında geçen aylar sonra Xiaomi de Apple markasının peşine takıldı.

Xiaomi şirketinin de böyle bir hareket yapmış olması tahminen Xiaomi kullanıcılarını biraz üzecektir. Diğer bir yandan bu durum, kutudan şarj aleti çıkmamasının daha da yaygın hale geleceğinin bir kanıtı olarak da söylenebilir. Teknoloji şirketleri şarj cihazını çevre dostu olmak için kutudan çıkardıklarını söylese de bu aynı zamanda şirketlerin maliyetini düşürüyor ve üstüne yeni bir gelir kapısı açıyor.

Dilerseniz ”Amazon’da Playstation 5 Satışları Başladı” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.


5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir