Yapay Zeka Yazılımı: Anonymizer

Yapay Zeka Yazılımı: Anonymizer

Yapay Zeka Yazılımı: Anonymizer

Nispeten Başarılı

Bir  kişinin ya da grupların profil resimlerinizi kullanarak yüz tanıma işlemleri yapmasından şüphe duyuyorsanız Anonymizer sistemi tam da siz göre!

Şu an ki performansı ile çok da başarılı olduğu söylenemez fakat Anonymizer sistemi, yapay zekâ desteğiyle gerçek fotoğraflarınızı alarak sahte fotoğraflar ortaya çıkarabiliyor. Yüz tanıma teknolojisi alanında çalışan şirketlerin ya da hackerların online mecralarda ki fotoğraflarınızı ele geçirmesinden şüphe duyuyorsanız Anonymizer adlı yeni bir sistem, tam da ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek özelliklere sahip diyebiliriz.

Sahte Profil Resimleri Oluşturabiliyorsunuz

Bahsi geçen yapay zekâ sistemi, Generated Media firmasının kendi çekmiş olduğu on binlerce görsel ile tasarlandı. Araç, söz konusu fotoğrafları ortaya çıkarmak için yeni örnekler oluşturan bir dönüştürücü yardımı ile bunların ne derece gerçek olduğunu detaylı olarak analiz eden bir ayırıcıdan destek alıyor. Bu süreç bittiğinde araç, insanlara gerçeğe yakın bir profil resmi oluşturmuş oluyor ya da en azından bunu yapmak için çabalıyor.

Aracı kullanmak için dümdüz bir şekilde ileriye baktığınız bir fotoğraf çekmeniz yeterli oluyor. Yapay zekâ sistemi, size benzeyen 20 çeşit görsel oluşturarak bunlardan birini seçme imkanı veriyor. Bu nedenle sosyal medya platformlarında bulunan profil fotoğraflarınız, yapay zeka sistemi tarafından oluşturulmuş bir görsel olabilir. Bu hususta açık olmak gerekirse yaptığımız testler sonucunda Anonymizer aracının başarılı işler ortaya çıkardığını söylemek pek de mümkün değil.

Generated Media firması da bu durumu şimdilik kabul etmekte ve aracı geliştirmeye çalıştığını belirtmektedir. Kişisel kullanımlarınız için tamamen ücretsiz olarak sunulan Anonymizer görsel yazılımını denemek isterseniz generated.photos/Anonymizer  sitesine bakabilirsiniz. Buradan birçok test yaparak ortaya çıkan sonuçları ayrıntılı inceleyebilirsiniz. Fakat yukarıda da söylediğimiz gibi beklentileriniz fazla olmasın.


9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir