Yasaklı Sitelere Google Translate İle Giriş

Yasaklı Sitelere Google Translate İle Giriş

Yasaklı Sitelere Google Translate İle Giriş

Yasaklı Sitelere Google Translate İle Giriş

Bildiğiniz gibi Google çeviri bir Google ürünü veya hizmetidir ve onu diğer dilleri çevirmek için kullanabiliriz. Sadece bu değil, Google çeviriyi Proxy olarak kullanabiliriz.

Google, internette istediğimiz bilgileri aramak için bir araç olarak işlev gören bir arama motorudur. Google aynı zamanda sıradan bir site değildir, Google LLC, İnternet ürünlerinde uzmanlaşmış çok uluslu bir Amerika Birleşik Devletleri şirketidir.

Google hizmetleri arasında en çok kullanılan ikinci hizmet Google Çeviri aracıdır. Dilleri çevirmenin yanı sıra, Google Translate bir proxy sunucusu olarak da kullanılabilir ve internet sağlayıcımız tarafından engellenen belirli sitelere erişmek için bir araç görevi görmektedir. Böylece PC’lere herhangi bir uzantı veya uygulama yüklemenize gerek kalmaz. Dizüstü bilgisayarlar veya akıllı telefonlar için Google Translate Proxy olarak nasıl kullanılır? sizlere bahsettik.

Not: Bu yöntem, Windows, Mac OS, Android Akıllı Telefon ve iPhone PC / Dizüstü bilgisayarda herhangi bir WIFI bağlantısı veya veri sağlayıcı ile uygulanabilir. Başka herhangi bir harici yazılıma veya uygulamaya gerek yoktur.

Engellenen Siteleri Google Çeviri ile Açma Adımları

  1. Öyleyse, Google Translate’i Proxy Olarak Nasıl Kullanacağımızı görelim, Not, tüm adımları tek tek izlemelisiniz.
  2. Önce, translate.google.com adresindeki Google Çeviri aracına girin.
  3. Ardından, erişmek istediğiniz sitenin URL’sinin ilk sütununu yazmanız gerekir.
  4. Sonra sol sütundaki URL sağ sütuna yönlendirilene kadar bir süre bekleyin, ardından sağ sütundaki URL’yi tıklayın.
  5. Otomatik olarak yeni Google Translate görünümüne yönlendirileceksiniz ve Tumblr sitesinin kendisinden bir ekran göreceksiniz.

Not: Çalışmıyorsa ve uyarı veriyorsa çevirmeye çalıştığınız sayfa zaten İngilizcedir. Ardından 1 sütunun İngilizce dilini başka bir sütuna değiştirin. Artık sitenin herhangi bir proxy uygulaması yazılım kullanmadan açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Engellenen Siteleri kolayca açabilirsiniz.

Google geniş bir platformdur ve kullanılmayı bekleyen birçok yararlı bilgiyi içerisinde barındırmaktadır. Bunları öğrenerek hayatınızı kolaylaştırabilir ve dilediğiniz içeriğe veya siteye rahatça ulaşabilirsiniz. Google çeviri ile yasaklı sitelere giriş işlemi illegal bir yöntem değildir fakat yine de zararlı sitelere yaşınız tutmuyorsa girmemeniz ruh sağlığınız açısından önemlidir.


6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir