Yeni Citroën e-Jumpy

Yeni Citroën e-Jumpy

Yeni Citroën e-Jumpy

Citroen şirketinin elektrikli modeli yeni Citroën e-Jumpy büyük başarı elde etti.

Fransız otomobil devi Citroen elektrikli modeli olan e-Jumpy’i geçtiğimiz sene satışa sunmuştu. Jumpy modelinin normal benzinli modelleri de mevcut. E-jumpy yüksek donanım özellikleri sayesinde 2021 senesinin Uluslararası Vanı seçildi.

E-jumpy elektrikli model ilk olarak 2019 senesinde satışa sunulmuştu. Aracın elektrik menzili ise oldukça yüksek diyebiliriz. Bu nedenle tüketicilerden büyük beğeni aldı. E-jumpy elektrikli motorları ile gelişen teknolojiye ayak uyduran bir model olmanın yanında genişlik ve taşıma kapasitesi yönünden de oldukça iddialı bir konumda.

Bu açıdan bakıldığında tüketicilerin ihtiyaçlarına en doğru cevapları veren ideal bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Citroen yetkilileri tarafından yapılan açıklamada donanımından tasarımına kadar kendi segmentinde lider olmak için geliştirilmiş. Birkaç gün önce de hafif ticari araçlar alanında 2021 senesinin uluslararası vanı ödülüne de layık görüldü. E-jumpy elektrikli model yüksek donanım özelliklerinin yanında taşıma kapasitesi ve araç boyutu ile de ön plana çıkıyor.

Araç 330 km gibi oldukça uzun bir sürüş menziline sahip. E-Jumpy’nin taşıma kapasitesi ise tam 1275 kilogram. Aracın tavan yüksekliği 1,90 metre olarak karşımıza çıkıyor ve bu sayede her türlü otoparka girebildiği için ticari sürücülerin ihtiyaçlarını her yönden karşılayabiliyor.

Citroen şirketi, ticari sınıf için üretmiş oldukları elektrikli modellerle markanın başarısını arttırmaya devam ediyor. Berlingo model otobilleri de, geçtiğimiz yıl“2020 Yılının Uluslararası Vanı” ödülünü almaya layık görülmüştü. Citroen şirketi, e-Jumpy elektrikli modeli ile birlikte bu başarısını tekrarladı ve araç Hafif Ticari Araçlar kategorisinde yine aynı ödülü almaya hak kazandı.


7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir