Yeni Peugeot 3008’in Detaylı Özellikleri

Yeni Peugeot 3008’in Detaylı Özellikleri

Yeni Peugeot 3008’in Detaylı Özellikleri

Dikkat Çeken Detaylar

Yeni Peugeot 3008’in  dikkat çeken özelliklerini sizler için hazırladık

Yeni Peugeot 3008, ülkemizde en çok beğenilen SUV modelleri arasında yer almaktadır. Fransız markası Pevgeot, halihazırda beğenilen aracın konseptinde bazı değişiklikler yaparak 3008’i SUV rekabetinde güncel tutmayı planlıyor. Açık olmak gerekirse SUV modellerde görmeye pek de alışkın olmadığımız bu iddialı tasarım, markanın ne kadar azimli olduğunu göstermeye yetiyor.

Peugeot 3008’in yeni modifiyeli hali birkaç ay önce tanıtılmıştı ve geçtiğimiz haftalarda Türkiye’de de satışa sunuldu. Henüz çok yeni olmasına rağmen araç büyük ilgi görmeye başladı bile ve üstelik 3008’in iddialı olduğu tek husus tasarımı değil, aynı zamanda düşük hacimli motorunun getirdiği düşük yakıt tüketimi de oldukça dikkat çekiyor.  Dilerseniz şimdi hep beraber aracın sahip olduğu önemli özelliklere yakından bir göz atalım.

Dış tasarım

yeni peugeot 3008 kırmızı

Öncelikle yeni Peugeot 3008’de yapılan en belirgin değişikliğin aracın ön bölgesinde uygulandığını belirtelim. Tasarım olarak tamamen değiştirilen ızgara havalandırmaları ve led far grubu, Peugeot 3008’in son derece gösterişli durmasını sağlamış. Peugeot araçlarında kendi logosu olan aslana dair bazı çağrışımlar yapmayı seviyor ve bu yüzden de far grubunun aslan dişine benzetilmesi son derece mantıklı ve ilgi çekici olmuş diyebiliriz.

yeni peugeot 3008 blackpack donanım

Yeni 3008’in ilk neslinden bugüne dek kullandığı aslan pençesine benzeyen arka far grubu da bu çağrışımı son derece uyumlu bir tasarım haline getiren ayrıntılardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Peugeot 3008, standart olarak beğeniye sunulan 7 farklı renk seçeneğiyle tüketicilerin karşısına çıkıyor ve isteğe bağlı olarak satın alınabilen Black Pack, karartılmış ön ızgara bölümü ve tavan da dahil olmak üzere araca siyah ayrıntılar ekleyerek 3008’in son derece asil görünmesini sağlıyor.

İç tasarım

peugeot 3008 içi

Yeni Peugeot 3008’in iç bölümünde çok bariz değişikler yok gibi görünüyor. Fakat yanlarda ve kapı kollarının üzerinde kullanılan döşemelerin gövde renginden farklı sunulması, araç içerisinde son derece elegant ve şık bir hava katıyor.


10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir