Yerli Kripto Para Borsası Paribu Çöktü!

Yerli Kripto Para Borsası Paribu Çöktü!

Yerli Kripto Para Borsası Paribu Çöktü!

BTCTurk ile Eş Zamanlı Sorunlar

Yerli kripto para borsası Paribu bugün tam anlamıyla çöktü.

Çağımızın parlayan yıldızı kripto paralara olan ilgi her geçen gün artış gösteriyor. Şuan dünya üzerinde 3000+ kripto para birimi mevcut. Dalgalı bir borsaya sahip olan bu dijital paralar özellikle zamanla çok değer kazanması ile ilgi odağı haline geldi.

Son haftalarda ünlü kripto para birimi Bitcoin’in 30.000 doların üstüne çıkması kullanıcıları şaşkınlık içinde bıraktı. Hal böyle olunca birçok yatırımcı Bitcoin ve diğer altcoinleri almak ve satmak için borsalara yüklendi. Ülkemizde en çok kullanılan yerli borsalardan biri olan Paribu bu gün aşırı yoğunluk nedeni ile tam anlamıyla çöktü.

Paribu yetkilileri sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama da durumun sağlayıcı kaynaklı olduğunu ve teknik ekibin çalıştığını dile getirdi. Bu yoğunluktan nasibini alan bir diğer yerli borsa da BTCTurk oldu. BTCTurk’de aşırı yüklenme nedeni ile ciddi sorunlar yaşadı.

Yapılan son kontrollerde, Paribu’ya girişin çoğu zaman kolay olmadığını görmekteyiz. Birkaç sefer sayfa yenilemesi yapıldığında ise kimi zaman girildiğini kimi zaman da herhangi bir düzelme olmadığını görmekteyiz. Durumla ilgili olarak kullanıcılar düşüncelerini paylaşmak için Twitter’a akın etti. Bu olaylardan sonra Paribu kullanıcıları bu borsadan çekileceklerini ifade etti.

Paribu yetkilileri, erişim problemlerine dair ilk resmi duyurularını 16:31’de yapmışlardı. Kullanıcılar, bu sorunlu süreçte Paribu’ya erişmekte çok ciddi problemler yaşamış, kimi kullanıcılar problemler nedeniyle zararlanın nasıl tazmin edileceğini sorgulamışlardır. Saat 16:53’te yeni bir açıklama daha yapan Paribu şirketi, kullanıcılardan özür dileyerek, sistemin düzeldiğini belirttiler.

Bu durumdan anlaşılacağı gibi yerli borsalar, kripto para birimlerinde meydana gelen yükselmelerden kaynaklı olarak aşırı kullanıcı yoğunluğunu kaldıracak teknik alt yapıya sahip değiller.

Dilerseniz ”Exxen’de Teknik Hataların Ardı Arkası Gelmiyor” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.


9 Beğenmekten Vazgeç

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir