Yerli Otomobil TOGG’un Fiyatı Hakkında CEO’dan Açıklama Geldi

Yerli Otomobil TOGG’un Fiyatı Hakkında CEO’dan Açıklama Geldi

Yerli Otomobil TOGG’un Fiyatı Hakkında CEO’dan Açıklama Geldi

330.000 TL’i Aşabilir

Yerli otomobil TOGG’un CEO’sundan aracın fiyatı hakkında açıklamalar geldi.

Yerli otomobil TOGG’un haberi ilk geldiğinde ülke çapında bir sevinç yaşanmıştı. Geçen sene yapılan lansmanda modellerin tüm beklentileri fazlasıyla karşıladığı görüldü. İlgi çekici tasarımı, teknik özellikleri ve donanımı ile modeller tüm dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştı.

Yerli otomobilin elektrikli araçlar segmentinde yer alması da ayrı bir gurur kaynağı olarak yer aldı. Tesla, Mercedes ve BMW gibi birçok otomobil devi elektrikli araçlar üretmeye başladı. Türkiye’de bu otomobil devlerinin arasına girmeyi başardı.

Bildiğiniz gibi TOGG’un açılımı ”Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu” olarak geçmektedir. İnsanların heyecanla izlediği geçen sene gerçekleşen o tanıtımda TOGG, iki elektrikli yerli otomobil modelini vatandaşların beğenisine sunmuştu. SUV ve sedan modelleri ile görücüye çıkan araçlar insanların gönlünde taht kurdu desek yeridir.

TOGG CEO’su bugün yaptığı açıklama da tanıtımın üzerinden geçen 1 sene boyunca ne gibi çalışmalar yapıldığını söyledi. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş en çok gelen sorunun araçların fiyatı olduğunu söyledi.

CEO Karakaş, yaptığı açıklamada ülkemizin Otomobili’nin sektörde görücüye çıktığında elektrikli araçlardan çok C segmentindeki içten yanmalı SUV modellerle rekabet edeceğini ifade etti. CEO Karakaş, bu sebeple fiyat açısından da bu tür araçlarla rekabet edilmesi gerektiğini belirtti.

TOGG CEO’su Karakaş tarafından yapılan bu açıklama, Türkiye’nin yerli otomobillerinin sahip olacağı muhtemel fiyat etiketi hakkında çok küçük bir fikir veriyor diyebiliriz. TOGG’un C segmentindeki içten yanmalı SUV modelleriyle rekabet edebilmesi için fiyatını bu otomobillere göre biraz daha alt seviyede olmasını bekleyebiliriz.

Ülkemizde C sınıfında ki içten yanmalı SUV modelleri 180.000 TL’den başlıyor. Bazı modeller 330.000 TL’yi aşabiliyor. Bu bağlamda ilerleyecek olursak TOGG modellerinin 200.000 TL ve 300.000 TL arasında bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Dilerseniz ”iOS 14.3 Güncellemesi Alanlarda Şarj Problemi Meydana Geldi” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.


5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir