Yılbaşı Gecesinden İtibaren Dört Gün Sokağa Çıkma Yasağı Var!

Yılbaşı Gecesinden İtibaren Dört Gün Sokağa Çıkma Yasağı Var!

Yılbaşı Gecesinden İtibaren Dört Gün Sokağa Çıkma Yasağı Var!

Kesintisiz

Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada yılbaşı gecesinden itibaren 4 gün sokağa çıkma yasağı olduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapılan kabine toplantısından sonra covid-19 ile mücadele kapsamında alınan yeni önlemleri belirtti. Buna göre yılbaşı gecesinden itibaren 4 günlük aralıksız sokağa çıkma yasağı var.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından bir basın toplantısı düzenledi. Tayyip Erdoğan, düzenlediği basın toplantısında alınan sokağa çıkma yasağıyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu ve kapsamının genişletildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan yeni sokağa çıkma yasağının detaylarını açıkladı. Alınan yeni karar göre yılbaşı gecesinden itibaren 4 gün boyunca kesintisiz sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Alınan tedbirlerle beraber dünyanın birçok yerine göre ülkemizdeki hasta ve vefat sayısının düştüğünü söyleyen Erdoğan, “Elden edinilen kazanımların daha da güçlendirmek için sokağa çıkma kısıtlaması 31 Aralık Perşembe saat 21.00’den 4 Ocak saat 5.00’e kadar aralıksız uygulanacaktır” dedi.

Ayrıca dünyadaki aşı çalışmaları ve Türkiye’deki aşı çalışmalarıyla ilgili de söylemlerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurtdışından alınan aşının kısa süre içerisinde halka sunulacağını söyledi. Erdoğan, ek olarak bahar aylarında da yerli aşıya kavuşulacağını söyledi.

Covid-19’la ilgili gelişmeler hakkında da açıklama yapan Erdoğan, “Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın bir çok bölgesi bizden daha kötü durumda olması ülkemizin salgınla mücadelede geride değil tam tersine ilerde olduğunun kanıtıdır. İnşallah bu mücadelemizi de başarıyla sonuçlandıracak, aydınlık geleceğimize doğru hareket etmeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Şu an Covid-19 salgının dünya genelindeki ilerleyişine bakıldığında virüs 72 milyondan fazla insana bulaştığı ve 1,6 milyondan fazla insanın öldüğü görülüyor. Türkiye ise açıklanan 1,8 milyon vaka sayısıyla dünyada en düşük vakanın görüldüğü 6. ülke konumunda yer alıyor. Türkiye, vefat sayısına bakıldığındaysa en çok can kaybının yaşandığı 19. bölge olarak görülüyor.


6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir